»Albanci želimo pridobiti status manjšine, če se bo slovenska država politično odločila tovrsten status dodeliti skupnostim iz nekdanje Jugoslavije. Mi se bomo pridružili vsaki iniciativi, vendar v Sloveniji nikoli nismo imeli težav.«
»Za nas je pomemben status Hrvatov, ki živijo v Sloveniji, menimo, da obstajajo pogoji, da dobijo status narodne manjšine.«
»Albanci, Bošnjaki, Črnogorci, Hrvati, Makedonci in Srbi si že več kot 20 let neuspešno prizadevajo in se borijo za priznanje statusa manjšin in ureditev kulturnih pravic.«
»Primerjava vseh narodnih skupnosti, ki živijo v Sloveniji, s posebnim statusom italijanske in madžarske manjšine trenutno ni mogoča.«
»Verjetno vsi, tudi slovenska manjšina, največ upanj polagamo v namero trenutne koalicije, da uredi vprašanje manjšin, da se zadeva sistematično uredi v zakonu.«
»To je skrajna manjšina, ki škodi zakoniti skupnosti naseljencev in naselju kot celoti ter v imenu in statusu Izraela v svetu v posebej občutljivem in težkem obdobju.«
»Če bodo Srbi in Albanci kdaj prišli do česar koli, smo prepričani, da bomo za to imeli podporo Slovenije.«
»Naš bojkot RTV-vsebin postavljamo do točke, dokler ne dobimo enakopravnega statusa. Če nam status ali ko nam status priznajo, se bomo z velikim veseljem udeleževali vseh soočenj na javni televiziji.«
»Dejstvo je, da ima ECB poseben status.«
»70 odstotkov od 140.000 Albancev, ki so se preselili v Združeno kraljestvo, je živelo v Italiji in Grčiji. 1200 je podjetnikov. Albanci v Združenem kraljestvu trdo delajo in plačujejo davke.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju